Hraní her u PC má svá pravidla. Především však vyžaduje kvalitní sezení

Při jakékoliv činnosti spojené s dlouhodobým sezením u počítače je potřeba zajistit kvalitní sezení. Nikdo netouží, aby to odnesla jeho záda. Ani já ne. Bolesti zad jsou nepříjemné a omezující. Proto pokud patříte k vášnivým hráčům, zaměřte pozornost směrem na kancelářské židle. To platí také pro rodiče, pokud jejich dítě často sedí u PC.

Stop zobání

Prvním pravidlem by mělo být, že nebudete zobat během hraní, cokoliv vás napadne. Důležité je udělat si přestávku na kvalitní svačinku. Zobání (chcete-li neustálé pasení) přispívá k nadváze a zatěžuje trávení. Najezte se proto a nezahánějte hlad uzobáváním čehokoliv. Dlouhé sezení není dobré ani pro střeva, dbejte na dostatek vlákniny ve stravě.

Pitný režim

Při hraní se člověk často ponoří do děje a zapomene, že by se měl napít. Případně dostane žízeň, ale nechce utéci od rozehrané hry. Proto mějte připravenou po ruce čistou vodu či neslazený čaj – sladkosti a sezení (omezení pohybu) k sobě moc nejdou, alespoň ze zdravotního hlediska.

Kvalitní sezení

Levné kancelářské židle budou vhodné pro víkendové a občasné hráče anebo hráče, kteří nesedí u hraní dlouhé hodiny. Pokud jste vášnivým hráčem, bude potřeba zaměřit pozornost na židli s vylepšenou ergonomií, možností nastavení výšky, opěrek či sklopení sedadla, chybět by neměl ani houpací mechanismus. Tyto židle mívají většinou dva polštáře pro podporu správné polohy při sezení – výškově nastavitelný polštářek v bederní a krční části.

Rozcvička a čerstvý vzduch

I lidem pracujícím celý den v kanceláři a při jakémkoliv jiném sedavém zaměstnání se doporučuje udělat si během dne alespoň dvě menší 10 minutové přestávky na protažení celého těla. Totéž platí pro hráče počítačových her. Přestávka na drobné cvičení je zkrátka nutnost. Díky tomu předejdete bolestem zad i jiným zdravotním neduhům. Mimo kompletního protažení těla je výborné mít po ruce malý stepper či rotanu a trošku se i zadýchat. Váš kardiovaskulární systém to ocení. Samozřejmě čerstvý vzduch snad dlouze rozepisovat nemusíme – pravidelně v místnosti větrejte. Čerstvý vzduch vás osvěží.