Jak jednoduše vybrat vánoční dárek pro kluka

Sehnat vánoční dárek pro kluka nemusí být až takový problém, nabídka hraček, stavebnic či aktuálních vychytávek je opravdu široká. Právě velké množství různých možností může představovat potíž, protože se zrovna nemusíte trefit do vkusu obdarovávaného. A proto je tu náš rádce, který je zaměřený především na hračky.

Dárek pro nejmenší (0 – 3 roky)

V této věkové kategorii se vánoční dárek pro dítě vybírá snadno. Úplně nejmenší kluci do jednoho roku hračky zatím moc neocení a vystačí si s cinkátky, kousátky, plyšáky či hračkami podporujícími rozvoj dítěte. Od jednoho roku už můžete začít uvažovat o stavebnici Lego Duplo či různých interaktivních hračkách třeba od známé firmy Fisher Price. Hračky pro nejmenší děti kupujte s rozvahou a při nákupu kontrolujte, pro jaký věk jsou vhodné.

dátky pro nejmenší
Dárky pro nejmenší kupujte s rozvahou. Foto: Vildashow.cz

Školkové období (3 – 5 let)

Tady už budete muset trochu zapřemýšlet a zjišťovat, co asi tak „frčí“ mezi dětmi ve školce. Teď jsou to třeba Pokémoni. Klasickou hračkou, jako je auto na ovládání nebo oranžová tatrovka, nic nezkazíte. Dobře uděláte i se stavebnicí lego pro danou věkovou kategorii. Skvělým tipem jsou interaktivní mluvící knížky s tužkou od Albi. Potěšit může i puzzle.

Mluvící knihy
Mluvící knihy Albi jsou zábavné a poučné. Foto: Vildashow.cz

Nástup do školy (6 – 7 let)

Jakmile dítě nastoupí do školy, mnohé se mění, včetně pohledu na to, jaká hračka je právě ta nejlepší. Dítě začíná být formováno svým okolím a nechce zůstávat pozadu. Dobré je sledovat aktuální trendy. Dlouhodobě jsou v této věkové kategorii oblíbená autíčka HotWheels a dráhy k nim, autodráhy, figurky superhrdinů či komiksy. Tatínkové si jistě poradí. A nezapomeňte, že můžete vybírat i hračky, jako je lego nebo mluvící interaktivní kniha, které jsme uvedli v předešlé kategorii, jen stačí vybrat variantu určenou pro správnou věkovou kategorii.

Hotwheels
Hotweels potěší každého kluka. Foto: Vildashow.cz

Poslední období před pubertou (8 – 12 let)

V této věkové kategorii již děti obvykle na Ježíška nevěří, proto se s nimi o tom, jak vybrat vánoční dárek, můžete poradit. Děti kolem deseti let bývají formovány svým okolím i internetem, a proto se jim nemusíte zavděčit ani drahou a krásnou stavebnicí. Aktuálně jsou v kurzu robotické hračky, drony, spinnery, hi-tech vychytávky nebo Tech Deck fingerboardy. Ale co si budeme povídat, pěkný model auta potěší každého kluka. Důležité je nevybírat naslepo.

LEGO® Speed Champions 75892 McLaren Senna
Tohle složit, to bude oříšek. Foto: Vildashow.cz

Většinu z uvedených dárků pro všechny věkové kategorie koupíte na Bambule.cz, kde je i užitečný vyhledávač vhodných dárků. Nebo zajděte rovnou do kamenné prodejny.