Lego Speed Champions: McLaren Senna

McLaren Senna je parádní supersport inspirovaný slavným závodníkem Ayrtonem Sennou. Jeho Lego replika o velikosti 4 cm na výšku, 15 cm na délku a 5 cm na šířku obsahuje minifigurku závodníka, odnímatelné čelní sklo a vyměnitelné ráfky. K tomu všemu je součástí sady aerodynamický tunel s rotujícím ventilátorem. Zkrátka parádní hračka pro kluka.

Lego si potrpí na detailech. Závodní jezdec je oblečen v kombinéze s McLaren Senna a Pirelli, helma také obsahuje logo automobilky. Na auto lze nalepit autentické samolepky s logy McLaren a Senna. Perfektní je také obrovský zadní spoiler.

Skutečný McLaren Senna byl představen v roce 2018 na ženevském autosalonu. Pohání jej čtyřlitrový osmiválec s dvojitým přeplňováním a vůz tak zvládne zrychlit z nuly na sto za 2,8 sekundy a hravě překoná rychlost 300 km/h. Verze McLaren Senna GTR LM má dokonce 621 kW a překoná i 350 km/h.

Limitovaná edice pěti stovek kusů již byla prodána. Své majitele mají i limitované edice 75 kusů Senna GTR, 35 kusů Senna LM a 5 kusů Senna GTR LM. Nástupce by měl být představen v příštím roce.

To model od Lega je k sehnání stále a rozhodně nevysaje váš účet jako jeho předobraz. Sestavení podle návodu je jednoduché, a tak se může stát buď součástí vaší sbírky na poličce mezi ostatními modely a nebo jej můžete neustále přestavovat, upravovat a testovat v aerodynamickém tunelu.

Název: McLaren Senna
Lego sada: LEGO® Speed Champions 75892 McLaren Senna