Platit plnou cenu? Naprosto zbytečné

Stanovení ceny zboží je spojeno s mnoha věcmi. Roli hraje třeba konkurence, unikátnost, ale také marže samotného obchodníka, nebo značka. Jistě vám často přijde, že některé ceny jsou a příliš vysoké. Pokud danou věc chcete, ale zároveň za ni nechcete platit plnou cenu, není to nutné. Jak na to? Poradíme vám. Cestou k úsporám jsou populární slevové kupony. Jaké jsou ty nejznámější a jaké mají výhody? Podívejte se s námi. Mezi hlavní obecné klady kuponů patří tyto:

  • Bohatý výběr
  • Snadné použití
  • Vysoké výše slev

Pevně stanovená výše slevy

Jedná se o variantu v poslední době velmi populární. to z důvodu, že díky ní hned vidíte, kolik ušetříte. Může se jednat o slevu ve stokorunách, stejně jako v tisících. Když nakupujete a váš košík má určitou hodnotu, právě o danou sumu bude výsledná částka ponížena. Můžete tak už předem vědět, jak velká bude vaše úspora. Třeba na oblíbeném eshopu 4Home, který je lákadlem pro toho, kdo si chce vybavit svou domácnost. Nezapomínejme zde také na fakt, že tento typ kuponů se hodí spíše na nákupy menší, jelikož jedině tak se dokáže vyplatit nejvíce. Ideální je nakupovat přesně za minimální hodnotu objednávky, pokud je stanovena.

Procentuální sleva

Jdeme na příklad číslo dvě, který lze označit také jako variantu, která je v segmentu slevových kuponů velmi populární a také velmi známá. Je to procentuální sleva. Někde začíná na jednotkách, jinde na desítkách procent. Nic neobvyklého nemusí být ani 50% nebo ještě větší slevy. Při nákupu je vhodné v hlavě lehce přepočítávat to, za kolik máte vybráno a kolik budete platit. Podle toho si snadno dopočtete, kolik reálně ušetříte. Třeba na Footshop, kde můžete snadno nakoupit kvalitní a značkové boty za dobrou cenu. Procentuální sleva má v rámci slevových kuponů výhodu v tom, že je vždy spravedlivá. Hodí se proto i na ty největší nákupy.

Služby zdarma

I takto mohou vypadat slevové kupony. Je samozřejmě pravdou, že ty vám samotné zboží nijak neponíží a u něho plnou cenu zaplatíte. Nutno však říci, že vám nemusí být účtovány různé doplňkové a jiné služby. A tím začnete šetřit. Hlavně ve chvíli, kdy takové služby doslova musíte, nebo je chcete využít. Třeba při nákupu spodního prádla na Astratex, nebo při nákupu jakéhokoliv jiného sortimentu v řadě dalších eshopů. Výše slevy se v daném případě odvíjí od toho, kolik ve výsledku daná služba strojí. Není nic výjimečného, že to mohou být i stovky, nebo tisíce korun. A o jaké služby se může jednat nejčastěji?

  • Poštovní a balné zdarma
  • Prodloužená záruka zdarma
  • Výnos, montáž a zapojení zdarma

Zboží zdarma

I toto je zajímavá cesta, jak se dá šetřit. Opět se sice nejedná o slevu, která by mohla být označená jako přímá, ale na druhou stranu jde o skutečně velmi zajímavou variantu, jak si snížit cenu zbožím která je spojena s nákupem. Kupon na zboží zdarma může mít různé variant. Jsou to třeba akce 1+1, stejně jako 2+1, které umožní pořídit více kusů zboží za ceny, které odpovídají menšímu počtu. Také není nic výjimečného najít kupon charakteristický tím, že druhý levnější kus bude zdarma. V přepočtu na procenta jsou dané slevy celkem zajímavé v tom, že mohou atakovat hranici 50 procent slevy, což už je poměrně zajímavá úspora.

Kde hledat?

Zaujala vás možnost použití slevových kuponů? Pokud nechcete platit plné ceny, je na místě si před nákupem daný kupon najít. Není nutné složitě pátrat prostřednictvím internetových vyhledávačů, jelikož najít ten nejlepší není zase až tak nic složitého. Existují totiž specializované weby, které se právě na hledání a zveřejňování kuponů specializují. Zde stačí vyhledat ten požadovaný a potom se už pustit do nákupu zboží, které potřebujete.