Recenze: Bart Simpson 6/2018: Velkej šéf

Simpsonovi jsou moji oblíbenci a už dlouho jsem přemýšlel zda si nemám zkusit přečíst jejich komiksovou verzi. Tento sešit jsem si pořídil, protože mne zaujala speciální dvojjazyčná verze příběhů.

Sice jsem ještě nenastoupil do soukromé ZŠ Praha, ale sám již také něco přečíst zvládnu. Na levé straně sešitu je originální anglický text a na pravé je český překlad. A angličtina, ta se vždycky hodí. Koneckonců i žlutá rodinka mluví v originále anglicky.

Bart versus Kwik-E-Mart

Jednoduchý příběh, kde klíčovou roli hraje Bartův průšvih. Bart v  Kwik-E-Martu způsobí velkou škodu a Apu se rozhodne dát Bartovi trest spočívající v tom, že mu bude dva týdny v obchodě pomáhat. Jak to dopadne? Zvládne to Bart? A vydrží to Apu s Bartem? Nečekané rozuzlení si můžete přečíst v aktuálním čísle.

Starší bratr straší

Krátký příběh, kde hrají hlavní roli Maggie s Bartem. Opravdu Bart straší Maggie nebo je to jen podvod na Lisu?

simpsonovi komiks

Když zombíci tančí

Ujetý příběh, který se odehrává v době, kdy byl Homer ještě malý kluk. V příběhu také vystupuje malý Barnie a hromada zombíků. Jsou opravdoví nebo jsou jen plodem dětské fantazie? A nebo je to úplně jinak?

Komiks jsem přečetl za jeden večer a určitě si pořídím i další čísla. Jen škoda, že už nebudou v dvojjazyčné verzi, ale i tak za tento speciál chválím vydavatele. Na konci sešitu jsou poznámky překladatele, kde objasňuje důvody určitých slovních obratů.

simpsonovi komiks

 

Název: Simpsonovi – Bart Simpson: Velkej šéf
Vydavatel: Crew
Vydáno: Červen 2018
Země vydání: Česká republika

Hodnocení: 4,5/5