Šest nejlepších počítačových her pro děti, při kterých se i něco naučí

Počítačové hry zabaví dospívající děti a mládež na celé hodiny. Co ale menší děti? Jaké jsou pro ně vhodné tituly, které je i něco naučí? Podívejte se na šest zajímavých her pro děti, ve kterých se nesetkáte se zbraněmi ani násilím.

RollerCoaster Tycoon 3

Skvělá a návyková strategie, ve které hráč buduje vlastní zábavní park a udržuje jej ekonomicky při životě. A věřte, že to není nic jednoduchého. Děti se musejí postarat o finance, bezpečnost návštěvníků a hlavně o jejich zábavu. Chce to ale trpělivost. Titul je vhodný pro hráče od 10 let.

Lightbot

Hra Lightbot je určena dětem od pěti do devíti let a pomáhá s matematikou a prostorovým vnímáním. Zároveň poskytuje první průpravu do světa kódování. Tato na první pohled zcela jednoduchá hra zabaví a nenápadně naučí hráče novým a pro ně nevídaným věcem.

Goosebumps: The Game

Svět hororové fikce, která zahrnuje vlkodlaky, upíry, mumie a další strašidla se sice nejeví jako vhodný titul pro děti, ale opak je pravdou. Pobaví mladé hráče od devíti let, přičemž je hravou formou uvede do světa příběhů Stevena Kinga nebo Deana Koontze. Opravdu to není strašidelné a věřte, že děcka se u hry docela dobře pobaví.

Minecraft

Minecraft je klasika, kterou asi není třeba představovat, ale v našem seznamu nesmí chybět. Jednu z nejlepších her historie totiž zvládnou i šestiletí prckové, vysedávají u ní však i dospělí. Svět minecraftu je nekonečný a lehce napomáhá tomu, aby děti nahlédly do světa kooperace, ale i kódování či programování.

Roblox

Roblox je založen na podobném principu jako Minecraft, přičemž hlavním posláním tohoto titulu je podpora tvůrčí činnosti hráče a jeho představivosti. Hráči zde mohou vytvářet, kupovat a prodávat herní předměty s virtuální měnou „Robux“ a tak prozkoumávat a hrát neustále nově vyvíjené hry a světy, které se v Robloxu vzájemně prolínají. Hra je určena pro děti od osmi let.

The Oregon Trail

Kořeny této hry pro děti od devíti let sahají až do roku 1971. Hráči se v příběhu naučí něco z historie dobývání amerického západu a zároveň poznají úskalí nemocí, které se dnes již pomalu nevyskytují. Titul je graficky velmi povedený a potěší i dospívající publikum.