Skvělé tréninkové pomůcky pro rozvíjení pohybového talentu dětí

I děti potřebují přiměřeně rozvíjet své tělesné schopnosti. Od toho je ve škole povinným předmětem tělesná výchova. Pak je zde množství také sportovních a pohybových kroužků. Rozvíjet pohybový talent svého dítěte ale mohou i rodiče, stačí dítě pozitivně motivovat a zaujmout je třeba vhodnými pomůckami. Jaké jsou ty nejoblíbenější?

Gymnastické obruče

Hezké barevné obruče se nehodí jen gymnastům. Cviky s kruhy zlepšují koordinaci, fyzickou kondici a rozvíjejí motorické schopnosti. Točení s nimi je navíc zábavné. Hodí se pro tance, ale i hry. Využít se dají v interiéru i pod širým nebem. Velkým benefitem je také jejich příznivá cena. Pro děti jsou vhodné kruhy o průměru 60 cm.

Švihadla

Tuto jednoduchou, ale zábavnou cvičební pomůcku by mělo mít snad každé dítě. Skákání přes švihadlo posílí celé tělo, naučí správnému dýchání při zátěži a výborně zlepší kondici. Opět nesmíme zapomenout ani na zábavu, která ke sportu neodmyslitelně patří. Pro děti s výškou do 150 cm je nejvhodnější délka švihadla 215 cm, pro vyšší děti je lepší délka skákacího lana 250 cm.

Tréninkové překážky

Samostavěcí plastové tréninkové překážky různých výšek využijí s radostí rovněž nejmenší sportovci. I po zakopnutí o ně jsou naprosto bezpečné, vyrobeny jsou z měkkých materiálů, ale zároveň mají dlouhou životnost. Hodí se tak pro atlety, fotbalisty a další sportovce, kteří si chtějí rozvíjet své pohybové a fyzické schopnosti. A protože se fantazii meze nekladou, s překážkami lze samozřejmě vymýšlet i nápadité hry.

Trampolíny

Zábavné skákání posiluje svaly a napomáhá zlepšovat kondici a koordinovat pohyby. Trampolíny pro děti jsou vyráběny s ohledem na velikost a jejich užití je tak bezpečné. Děti se pobaví, a navíc si venku na vzduchu procvičí celé tělo.

Mety a kužely

Tyto tréninkové pomůcky jsou nedílnou součástí výbavy všech trenérů. Pořídit si je však můžete domů a trénovat s nimi třeba na zahradě formou pohybových her. Sport je zkrátka zábava.