Tip na výlet do DinoParku v Plzni

Jakmile v dubnu otevřeli plzeňský DinoPark, šli jsme se podívat, co je ve světě druhohor nového.

Plzeňský DinoPark je součástí místní zoo. Oba areály jsou ale oddělené, takže je můžete navštívit zvlášť. Pokud byste chtěli spojit výlet do zoologické zahrady, jejíž součástí je i botanická expozice a DinoPark, je to výlet na celý den. Ale zpět k dinosaurům.

Dinosvět nad Plzní

Na vcelku rozlehlé ploše jsou k vidění desítky modelů dinosaurů v životní velikosti. Některé jsou statické, jiné se hýbou a vydávají zvuky. Všechny exponáty jsou doplněné o popisky s informacemi o životě a období, kdy se na Zemi konkrétní dinosauři vyskytovali. Největším modelem je apatosaurus. DinoPark se každý rok částečně obnovuje.

Děti potěší velké hřiště s prolézačkami a skluzavkou, ale také dinohry a takzvaný fotosaurus. Pěkná je rovněž vyhlídka od hlavy brachiosaura, odkud je vidět do zoo, ale také na skoro celou Plzeň. Hezké je i jezírko s vodopádem. Zajímavou součástí expozice jsou malé ptačí voliéry. Pokud se o dinosaury trochu zajímáte, jistě víte, že ptáci jsou jediní žijící potomci dinosaurů. Narazit také můžete na model jednoho savce, našeho prapředka. Nejvíce ale asi napoví fotky níže nebo video s pohyblivými modely.

Ve vstupném je také zahrnuto promítání 3D filmu o dinosaurech, zkouška pravěké bouře či paleontologické hřiště. V parku najdete občerstvení, kde mají třeba nanuky, ale i další dobroty.

Pro rodiče

Celodenní rodinné vstupné (2+2) do DinoParku je 500 Kč. Jestliže plánujete výlet jen tam a zoo vynecháte, musíte využít vstupu z ulice Nad Zoo. Tam se dostanete autem nebo hromadnou dopravou. Pěšky je to od tramvajové zastávky (linka 4) Zoologická zahrada kousek. Možné je také využít autobus (linky 25, 41, 56) do zastávky Amfiteátr. Do DinoParku můžete i s kočárkem.

Do Zoo je vstup z ulice Pod Vinicemi. Tam je velké placené parkoviště a pokud plánujete zoo i DinoPark a jedete autem, je lepší využít tento vstup.