Zábavné prvky, které by neměly chybět na žádném dětském hřišti

Vlastníte-li dům nebo chalupu se zahradou, máte vyhráno. Pokud bydlíte v bytě, dejte podnět radním na vylepšení nebo vybudování dětského hřiště ve vaší lokalitě, protože skluzavky, houpačky, prolézačky a pískoviště děti milují.

Hřiště jako dětské království

Základem každého dětského hřiště by měl být domek se skluzavkou a závěsné houpačky pro malé i velké. V současné době jsou také populární takzvaná hnízda, do kterých se pohodlně a bezpečně vejdou i dvě děti. Houpání se dá ale zpestřit i hrazdou či indiánskou sítí.

Skvělou zábavou pro menší děti jsou houpací koníci, pro větší pak různé prolézačky, hrady či bludiště. Originální dětské hřiště je vybavené bezpečnou trampolínou či malou lezeckou stěnou s lanem na šplh. Luxusní hřiště pak obsahuje i basketbalový koš či kuželky.

Nesmíme zapomenou ani na dětská pískoviště plná báboviček, lopatiček a bagrů. Z dětského pohledu lze považovat za obrovské pískoviště i čtverec o rozměrech 150 × 150 centimetrů, pro veřejné prostory je však lepší větší plocha. Každopádně pískoviště musí být bezpečné a mělo by vydržet několik sezón. Neméně důležitou součástí je kvalitní písek určený přímo pro tento druh zábavy, jinak se budou bábovičky a hrady rozsypávat.

Díky výše uvedeným prvkům vydrží děti na hřišti hodiny, budou rozvíjet svoje pohybové a kreativní schopnosti a příjemně se unaví. Pohyb na čerstvém vzduchu navíc podporuje imunitu a hraní si s kamarády zase sociální interakci.

Další vhodné doplňky k dětskému hřišti

U hřiště nezapomeňte na lavičku pro odpočinek. Dětem můžete pořídit i další doplňky, třeba dětský nábytek na zahradu, malé slečny potěší například kuchyňka a kluky zase důmyslný úkryt. Myslete však na kvalitní materiály, které vydrží i nepříznivé povětrností podmínky. Ideální je masiv, který je zárukou dlouhé životnosti.