Zahrada jako jedno velké dětské hřiště? Bazén na ní nesmí chybět!

Máte doma malé nebo už odrostlejší děti? Je to v zásadě celkem jedno, protože všem věkovým kategoriím udělá ohromnou radost bazén. Ty jsou trendem na zahradách již mnoho let a nezdá se, že by zájem opadal. Právě naopak. Pokud zvolíte správný bazén, kolem kterého nebudete mít zbytečnou práci a údržbu navíc, tak bude přinášet hlavně potěšení. A to nejen dětem, ale celé rodině.

Bazény s pevnou konstrukcí mají řadu výhod

Abyste neměli kolem bazénu mnoho práce, je potřeba mu najít na zahradě pevné místo. Tím zamezíte nutnosti jej rozebírat a uklízet. Pokud zvolíte bazén s pevnou konstrukcí, tak to skutečně dělat nemusíte. Když se rozhodnete třeba koupit Bestway bazén, tak si můžete vybírat nejen z tvaru, který je zpravidla obdélník nebo klasický kruh, ale také z designu, který nebude na zahradě rušit. Venkovní stěny jsou totiž třeba v imitaci šedého ratanu. Některé nadzemní bazény jsou na zahradě jako pěst na oko, v tomto případě to ale opravdu nehrozí. Pevná konstrukce má výhody zejména z pohledu: 

  • Vyšší životnosti
  • Větší využitelné hloubky

Konstrukce je kovová s antikorozní úpravou, takže vydrží opravdu dlouho. Stejně tak i menší bazény jsou poměrně hluboké, takže jste schopni si v nich dobře zaplavat. Jsou to asi hlavní plusy oproti bazénům nafukovacím, které musíte na zimu uklízet a také guma podléhá rychleji zubu času. Větší hloubky pak jsou až u bazénů větších průměrů.

Stále je zábavy nedostatek?

Máte-li na zahradě někde plácek s dlažbou nebo betonem, tak si můžete užít spoustu zábavy i kolem bazénu. Není to vlastně hračka jen pro děti, ale hlavně pro tatínky. Ano, máme na mysli autíčka na dálkové ovládání. Modely zvládnou opravdu vysoké rychlosti, takže možná s nimi budete muset i někam mimo zahradu. Nebo můžete zvolit terénní model, pro který žádná překážka na vaší zahradě nebude nepřekonatelná.

Ať už bazény nebo zahradní nábytek, vše najdete na vyhledávači nábytku Viame.