Minirecenze: Fortnite X Marvel: Nulová válka 1

S komiksovými sešity na pokračování se v poslední době roztrhl pytel. A to je dobře. Připomeňme například nové Simpsonovi nebo Prašinu. Nejnovější sérií, kterou lze sehnat, je Fortnite X Marvel: Nulová válka 1. Čtenáře čeká celkem pět sešitů.

O co jde? Gameři (a nejen oni) jistě znají veleúspěšnou počítačovou hru Fortnite. V minulém roce se do jejího světa, konkrétně do bodu nula, dostal Batman. Letos se na tajemném ostrově, který je uzavřený v nekonečné válce, ocitnou hrdinové z marvelovského světa – Spider-Man, Wolverine, Iron Man a Shuri z Black Panthera.

Čtveřice musí najít úlomek bodu nula, artefakt, který jako jediný může velkou válku zastavit. Rozhodně nepůjde o nic jednoduchého. Jak si superhrdinové poradí? To si můžete přečíst každý měsíc.

První sešit vyšel v polovině června a ihned zaujme kvalitními ilustracemi, které jsou tak dobré, že i možná trochu zastiňují samotný děj. Každopádně příběh se teprve rozjíždí a další čtyři sešity by mohly přinést celkem slušnou akční jízdu. Povede se superhrdinům zachránit svět? Zcela jistě ano, ale cesta to bude trnitá.

Stejně jako v případě Batmana, i u Marvel edice jsou součástí sešitů unikátní kódy k uplatnění ve hře Fortnite. V prvním čísle jde o bonusový kosmetický předmět.

Název série: Fortnite X Marvel: Nulová válka 1
Autoři: Kolektiv
Vydavatel: Crew
Vydáno: červen 2022
Země vydání: Česká republika

Hodnocení prvního čísla: 3,5/5